İhracat Faktoringi

GRIF metnini görmek için tıklayınız.

Muhabirler arası sözleşme metnini görmek için tıklayınız.

Garanti Hizmeti

Dış pazarlarda satış hacminizi artırmak için mevcut müşterilerinize daha fazla satış yapmak ve yeni müşteriler edinmek istiyorsunuz. Ancak açık hesap satış yaptığınız mevcut müşterilerinizde daha fazla büyümek size riskli geliyor. Öte yandan yeni alıcılarla çalışmak istediğinizde, pek yakından tanımadığınız firmaların sizden açık hesap vadeli alım talebinde bulunması müşteri portföyünüzün büyümesi için önemli bir engel teşkil ediyor.

Vadeli ve açık hesap (mal mukabili) alacaklarınız için vereceğimiz garanti hizmeti sayesinde sizler ihracat hacminizi büyütürken, biz de alacaklarınızı Factors Chain International’ın dünya genelinde yaygın muhabir ağını kullanarak garanti altına almış olacağız.

Tahsilat Hizmeti

Yapı Kredi Faktoring, Factors Chain International (FCI) kapsamındaki uzman muhabirlik ağı sayesinde etkin ve hızlı tahsilat hizmeti sunmaktadır. Böylece, müşterilerinizin bulunduğu ülkelerin yasal mevzuatını bilmenize gerek kalmadan, bu ülkeleri çok yakından tanıyan muhabirler sayesinde takip ve tahsilat hizmeti yürütülmektedir.

Finansman Hizmeti

Artan ihracat hacminizle birlikte alıcılarınız sürekli olarak sizden ilave vade talebinde bulunması daha fazla finansman yaratma ihtiyacı doğurmaktadır. Yapı Kredi Faktoring; satışlarınıza paralel oranda artan, uygun maliyetli, esnek finansman imkânı sunmaktadır.