Yapı Kredi Faktoring Hakkında

1999 yılında kurulan ve %99,94 oranında Yapı ve Kredi Bankası iştiraki olan Yapı Kredi Faktoring, genç sektörün en eski şirketlerinden birisi olup, sahip olduğu deneyim, kanıtlanmış hizmet kalitesi ile Türkiye’nin en güçlü ve güvenilir faktoring kurumlarından biridir.

2001 yılından bu yana aralıksız sektör lideri olan Yapı Kredi Faktoring, güçlü ortaklık yapısı, güçlü mali yapısı ve yüksek pazar payıyla sektörün öncü şirketlerinden biri konumundadır. Firmaların ihtiyaçlarına birebir çözümler üretebilmek, güçlü bir finansal ortak olarak esnek ve hızlı hareket imkânı sunmak Yapı Kredi Faktoring’in en önemli avantajlarındandır. Müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri üretebilecek deneyimli ve dinamik kadrosu sayesinde her zaman müşterilerin birinci tercihi olmayı hedeflemekte ve müşteri memnuniyeti anketlerinde aldığı yüksek derecelerle hizmet kalitesini kanıtlamaktadır.

Yapı Kredi Faktoring; İstanbul Merkez Ofis ve Beyoğlu, Güneşli, Kartal, Kadıköy, İzmir, Bursa, Ankara, Adana ve Antalya'da bulunan şubeler kanalı ile ülke çapında faktoring hizmet vermektedir. Ayrıca yurt geneline yayılmış 900’ün üzerindeki Yapı Kredi şubesi, birer finansal market olarak hizmet vermekte, Yapı Kredi Faktoring'in hizmetlerinin tanıtımında ve ihtiyaç duyulduğunda kolayca gerekli ileşitimin kurulmasında hep müşterinin yanında olmuştur. Yapı Kredi'nin ülke genelindeki yaygın şube ağı Yapı Kredi Faktoring’in en önemli güçlerinden birisidir.

Başta orta ölçekli ticari segment olmak üzere küçük ticari firmalar ile kurumsal firmalara da hizmet veren Yapı Kredi Faktoring’in müşterilerinin %90’dan fazlası KOBİ’lerden oluşmaktadır. Müşteri tabanını genişleterek sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen Yapı Kredi Faktoring yurtiçi faktoring işlemlerinde tedarikçi finansmanı hizmeti sayesinde KOBİ’lerin en önemli finansal ortaklarından birisi olarak görülmektedir. Öte yandan büyük ölçekli ulusal ve uluslararası kurumsal firmaların tedarikçi ve bayi ilişkilerinde faktoring çözümleri sunarak bilanço yönetiminde önemli destekler sağlamaktadır.

Yapı Kredi Faktoring, Finansal Kurumlar Birliği ve Factors Chain International (FCI)’ın aktif bir üyesidir. İhracat faktoringinin kullanımının yaygınlaştırılmasını kendine hedef edinen ve ihracat faktoringinin en önemli uygulayıcılarından olan Yapı Kredi Faktoring, uluslararası faktoring alanındaki başarılarını her geçen yıl perçinlemektedir. Uluslararası ticarette önemli deneyime sahip Yapı Kredi Faktoring gerek KOBİ’lerin gerekse kurumsal firmaların ihracatlarında hem garantili satış imkanı sunarken hem de nakit akışlarının düzenlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

Yapı Kredi Faktoring Ana Sözleşmesi